S cílem překlenout propast mezi představivostí a realitou v průmyslovém metaverzu Siemens vytváří vzrušující partnerství a odhaluje inovativní produkty.
Na lednovém veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas v lednu 2024 oznámil Siemens nové partnerství se společnostmi Sony a AWS. Společnost prosazuje skoky v oblasti umělé inteligence a pohlcujícího inženýrství, aby umožnila průmyslové metaverze založené na její otevřené digitální obchodní platformě Xcelerator.
Termín „metaverse“ označuje prostor virtuální reality, kde uživatelé mohou v reálném čase interagovat s počítačem generovaným prostředím a dalšími uživateli.
I když se tento termín obecně používá pro hry a sociální média, „industriální metaverze“ je na druhé straně neustále aktivní digitální sféra, kde se virtuální stroje, továrny, města a dopravní systémy zrcadlí v reálném světě.
Tento koncept je zásadní, protože umožňuje rychlou detekci, analýzu a řešení problémů v digitálním prostředí. Slouží jako platforma pro testování nových nápadů, podporu inovací a podporu praktické práce na místě prostřednictvím virtuální reality…
…A to je to, co Siemens zkoumá
Společnost Siemens podepsala smlouvu o partnerství se společností Sony s cílem odhalit inovativní řešení, které spojuje portfolio průmyslového softwaru společnosti Siemens Xcelerator se špičkovým systémem vytváření prostorového obsahu společnosti Sony.
Tento systém, jehož uvedení na trh se očekává v letošním roce, zahrnuje náhlavní displej XR s vysoce kvalitními 4K OLED mikrodisplejemi a ovladači navrženými pro bezproblémovou interakci s 3D objekty.
„Zařízení Sony je skutečně konstrukční a designové zařízení, že? Chci říct, že to bude drahé zařízení, které je optimalizováno pomocí systému CAT pro jeho vývoj,“ řekl pro Zajímavé inženýrství Cedrik Neike, generální ředitel společnosti Siemens Digital Industries.
Neike naznačil, že produkt, speciálně navržený pro průmyslový metaverz, brzy půjde do sériové výroby.
„Toto je náhlavní souprava spolu s několika zařízeními. Ve skutečnosti je tam prsten, který nosíte, a je tam 3D stylus, který si nasadíte…“ Brenda Discher, vedoucí komunikace ve společnosti Siemens, řekla pro Zajímavé inženýrství. „Dokonce si můžete vybrat okraje 3D modelu a manipulovat s modelem a spolupracovat s inženýry kdekoli jinde na světě.“
S trochou odbočení do prostoru umělé inteligence se nedávno Siemens také spojil s Amazon Web Services (AWS), aby podnikům v různých odvětvích usnadnil vytváření a rozšiřování aplikací generativní umělé inteligence (AI).
Vymýšlet „základ“
Siemens integruje Amazon Bedrock, službu poskytující vysoce výkonné základní modely od špičkových společností s umělou inteligencí prostřednictvím jediného API, s Mendix, přední nízkokódovou platformou v portfoliu Siemens Xcelerator.
„Takže jedním z největších oznámení, které jsme učinili, je skutečně toto partnerství mezi Siemens a Amazon Web Services za účelem využití jejich velkého AI pro modelování jazyků zvaného bedrock. A to vám umožní skutečně přirozeně mluvit se softwarem a ten automaticky generuje kód,“ dodal Discher.
„Přemýšlejte o výzvách někoho v továrně, kdo se ve skutečnosti snaží možná najít problém s kvalitou a chce nahlásit problém s kvalitou, který se ve skutečnosti nenahlásí, protože pro tovární dělníky je velmi obtížné technicky a skutečně získat informace. to zády k sobě k lidem, kteří dělají produktový design,“ vysvětlil Discher.
Cílem této spolupráce je usnadnit vývoj a škálování aplikací umělé inteligence v různých sektorech.
První spolupracuje s NVIDIA
Jedna z prvních spoluprací v prostoru průmyslového metaverse přišla s NVIDIA v roce 2022, kde se dva tech giganti spojili, aby vytvořili digitální svět pro průmyslová odvětví.
NVIDIA je známá svými špičkovými grafickými procesory a umělou inteligencí. Spojili své síly, aby vytvořili průmyslový metaverz a použili chytré digitální modely k posílení průmyslové automatizace.
„Představujeme si průmyslový metaverz jako virtuální svět, který je téměř k nerozeznání od reality a umožňuje lidem – spolu s umělou inteligencí – spolupracovat v reálném čase na řešení výzev reálného světa,“ řekl Roland Busch, generální ředitel Siemens.
„To umožní zákazníkům urychlit inovace, zvýšit udržitelnost a rychleji a ve větším měřítku přijímat nové technologie, což povede k hluboké transformaci celých průmyslových odvětví a našeho každodenního života. Společně s našimi zákazníky a partnery je Siemens hrdý na to, že může oznámit nové produkty, které nám všem přinesou průmyslový metaverz o krok blíže,“ dodal Busch.